FAQ Szukaj Użytkownicy Grupy Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu  Forum www.picchiclub.fora.pl Strona Główna » Informacje - Pytania - Sugestie

Dołączył: 02 Lut 2010
Posty: 107 Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Jaworzno

PostWysłany: Nie 7:11, 28 Mar 2010 Back to top

Natrafiłem na lige amatorską Salos, Mecze rozgrywane są w Jaworznie na boisku trawiastym (zimą na hali), grają po 10 zawodników wtym bramkarz, nie jest to aż takie duże boisko by grać po 11-stu. System 2x 30 minut, mecze odbywają się tylko i wyłącznie w niedziele.

Składka wynosi 250 złotych, wymagane są własne koszulki z numerami, to moim zdaniem było by lepszym rozwiązaniem niż jeżdzeinie po Krzeszowicach

REGULAMIN WEWNĘTRZNY LIGI PIłKARSKIEJ
"SALOS"

Opiekę nad Ligą Piłkarską "SALOS" sprawuje Zarząd Salezjańskiej Organizacji Sportowej (lista imienna znajduje się w gablocie), któremu wszyscy winni okazywać szacunek i posłuszeństwo. Niewłaściwe zachowanie względem Nich będzie karane - nawet wykluczeniem z Ligi.

1. Zespoły reprezentowane są wyłącznie przez zawodników posiadających kartę zawodnika.
a) osoby niepełnoletnie załączają do karty zezwolenie rodziców (obowiązkowo)
b) w zespole może grać nie więcej niż 2-óch zawodników zrzeszonych w klubach sportowych plus jeden bramkarz.
c) zespoły występują wyłącznie w jednolitych strojach (na koszulkach numery).
d) buty piłkarskie: tylko i wyłącznie lanki lub korkotrampki gumowe (zakaz gry w butach z kołkami wkręcanymi).

2. Każdy mecz rozpoczyna się Modlitwą.

3. Podczas meczu obowiązują zmiany "hokejowe" (zmiany obowiązują w strefie zmian)

4. Mecz trwa 2 x 30 minut, przerwa 5min, przed rozpoczęciem meczu wypełniamy protokół - drukowanymi literami (nie wypełnienie protokołu powoduje walkower na korzyść drugiej drużyny).

5. W każdy poniedziałek obowiązkowe zebranie kapitanów o 19.00

a) nieobecność kapitana na zebraniu - kara dla zespołu w wysokości 15zł, która powinna być uiszczona przed najbliższym meczem, konsekwencją nie uiszczenia opłaty jest walkower.

6. Za nieparlamentarne zwroty i wyrażenia zawodnik zostaje ukarany ŻÓŁTĄ KARTKĄ. Powtórna kara w meczu równa się CZERWONEJ KARTCE i wykluczeniem zawodnika do końca tego meczu.

7. Za uzyskanie TRZECH ŻÓŁTYCH KARTEK zawodnik płaci 15zł i gra dalej. Po uzyskaniu CZWARTEJ ŻÓŁTEJ KARTKI zawodnik automatycznie pauzuje jedno spotkanie. Po SZÓSTEJ kara wynosi 30zł, po SIÓDMEJ ponownie pauzuje jedno spotkanie itd.
Uzyskanie CZERWONEJ KARTKI zawodnik płaci karę w wysokości 20zł, w przypadku powtórzenia tej kartki kara 40zł. (Zarząd oraz rada kapitanów decyduje o czasie zawieszenia zawodnika w obydwóch przypadkach).

8. WSZELKIE CHAMSTWO ORAZ UBLIŻANIE W KIERUNKU ZAWODNIKA PRZECIWNEJ DRUŻYNY, KIBICÓW, ZARZĄDU, SĘDZIEGO / BEZ WZGLĘDU NA OKOLICZNOŚCI / BĘDZIE NATYCHMIASTOWO KARANE WYKLUCZENIEM Z LIGI.

9. Na terenie obiektu zabrania się wulgaryzmów, spożywania alkoholu, oraz palenia tytoniu. Zabrania się również bójek podczas trwania meczu jak i po jego zakończeniu. Za takie i podobne przypadki zespoły będą wykluczane z ligi a zawodnicy będący na listach zgłoszeniowych tych drużyn nie będą mogli grać w żadnym z zespołów.

10. SKŁADKA WYNOSI 250ZŁ OD DRUŻYNY.

Opłatę należy uiścić na pierwszym zebraniu danej rundy.

11. Za oddanie meczu walkowerem - kara dla zespołu w wysokości 20zł ( wpłata kary przed rozpoczęciem najbliższego spotkania ), brak wpłaty: walkower dla drużyny przeciwnej 3-0. Trzeci walkower w rundzie eliminuje drużynę całkowicie z rozgrywek. Na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu kara wynosi 80zł.

12. Mecze rozgrywane będą wg regulaminu piłki nożnej ( z wyjątkiem spalonych) i regulaminu wewnętrznego.

13. Sprawy sporne powinny być wniesione przez zespół na piśmie na najbliższe spotkanie kapitanów po zakończonej kolejce. Będą rozstrzygane przez Zarząd SALOS-u w ciągu 14dni od chwili wpłynięcia wniosku.

14. Drużyna, która uzyska najwięcej kar (punktów karnych) funduje puchar dla drużyny, która miała ich najmniej.

Punktacja:
Kartka ŻÓŁTA - 1 pkt karny
Kartka CZERWONA - 3pkt karne

15. Zespół zgłasza minimum 14-stu zawodników.

1. Każdy zawodnik uczestniczący w meczu musi znajdować się w protokole meczowym w razie stwierdzenia takich niedociągnięć mecz zostaje przerwany i przyznany walkower na korzyść drużyny przeciwnej.

17. Zawodnicy werbowani do drużyn miejskich podczas trwania sezonu mogą zostawać w swoich drużynach, w razie przejścia do nowej drużyny w przerwie lub też nowym sezonie jeżeli ilość zawodników zrzeszonych w nowej drużynie jest większa niz przewiduje regulamin nie mogą przystępować do rozgrywek.

Zatwierdził:
PREZES "SALOS"
STANISŁAW CEDRO

Ostatnio zmieniony przez Greco dnia Nie 7:11, 28 Mar 2010, w całości zmieniany 1 raz